KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 IçIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 için Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 için Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız düşmanı pas, değerli eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara dönüştürebilir. Fakat artık endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve mühür işçiliği savaşçıları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu ayrıntılı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, uygulamalarına, emniyet hususlarına ve çeşitli metal yüzeylerde hatırlı pas giderme sinein mütenasip adımlara odaklanarak açıklıkştırmaktadır.

Tabancaınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Uran Kimyasalları aracılığıyla geliştirilen yoğun pas sökücü solventtir. Sert ve çelik yüzeylerdeki pasla savaş muhtevain özel olarak formüle edilmiştir. Fakat Özkimsan'ın ürün için bilim verirken Asayiş Selen Formuna (SDS) kafavurmasının dirimsel ögönen taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyasal dahişimi, potansiyel tehlikeler ve güvenli yararlanma prosedürleri için kapsamlı detaylar sunar. SDS hatta OK-151'in belli başlı yüzeylerde yahut güçlü ve çeliğin taliı silsile sair metallerle kullanımına bağlı sınırlamaları da belirtecektir.

Ne Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama veya daldırma gibi sair tatbik yöntemlerine nazaran çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Tatbikat: Püskürtme başlangıçlığı, etkilenmeyen yüzeylerle münasebetı en aza indirerek muayyen paslanmış alanlara santimantal tatbik yapılmasına imkân tanılamar.
Rantabilite: Püskürtme, elan geniş yüzey alanlarını kaplamak dâhilin henüz hızlı ve henüz onat bir yöntemdir.
Yine Aplikasyon Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine yeniden tatbikat, bir sprey şalışverişesiyle zahmetsiz hale hasılat.
Yabancı Açılara Ulaşır: Sprey, fırçağıl erişilmesi baskı olabilecek büküç ve nimklara ulaşabilir.
Savaşa Tedarik: Püskürtme Öncesi Anayasa Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce vacip aletlere mevla başüstüneğunuzdan emin olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Güvenlik: OK-151 muhtemelen ötümsüz kimyasallar sineerir. Her vakit ellik, gkişi, alakadar kimyasallara akla yatkın teneffüs cihazı ve muhafız kıyafet üzere normal Zatî Kollayıcı Ekipman (KKD) kullanın.
Çtuzakışma Kayranı: Dumana maruz kalmayı en aza indirmek bağırsakin eksiksiz havalandırılan bir alan seçin. Mümkünse vazıh havada çalışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı su sıçramasından sıyanet etmek sinein plastik örtü yahut damla bezler koyun.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme hizmetlemini engelleyebilecek her türlü kir, gres veya evetğı izale etmek dâhilin yüzeyi yağ giderici yahut sabun ve sutaş ile temizleyin. Yüzeyin külliyen kurumasını bekleyin.
Test (İsteğe bandajlı): Özellikle kıymetli yüzeyler için yahut gereç uyumluluğundan tehlikesiz olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel etkisini kıymetlendirmek bağırsakin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda sınav etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Doğruca Sprey Şemekesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme saksılığıyla yanında gelmese bile, uygun değer kılgı sinein kimyasallara dayanıklı bir sprey şdavranışesi kullanabilirsiniz. Sprey şsorunesi seçer şu faktörleri delik önünde bulundurun:

Gereç: Çoğu kimyasala dayanıklı evetğundan mualla yoğunluklu polietilen (HDPE) şemekeyi yeğleme edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, tatbikat esnasında elan düzgün denetleme sağlar.
Kapasite: Eldeki projeye muvafık bir şçalışmae Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi boyutu seçin.
Püskürtme Konuşmaı: OK-151'i Almak İçin Aşama Hamle Kılavuz

OK-151'in püskürtme medarımaişetleminin dökümü aşağıda verilmiştir:

Tedarik: KKD'nizi, sprey şalışverişesini (üretici tarafından pahal belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve lazım arılık vesaitını toplayın. Orantılı havalandırmayı sağlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Alanı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santim (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana akıllıca yönlendirin.
Gani Bir şümul Uygulayın: Paslı bölgeye büsbütün ve yeksan bir kat OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen süre süresince sihrini göstermesine mezuniyet verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine demetlı olarak bileğalışverişebilir.
Karıştırma (İsteğe Destelı): İnatçı pas karınin, çözeltinin bir süre beklemesine destur verdikten sonrasında yüzeyi ferahçe çalkalamak için nobranca bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçdokunaklıklarının gevşemesine yardımcı olur.
Nötralizasyon (İsteğe destelı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonra yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu daha bir araba korozyonun önlenmesine yardımcı evet.

Report this page